Ateny

Antyczna historia zaklęta w ruinach wspaniałych greckich budowli, tętniące życiem ulice oraz klimatyczne restauracyjki, gdzie można zaczerpnąć chwili relaksu po zwiedzaniu, czynią Ateny idealnym kierunkiem dla osób, które pragną zgłębić tajemnice z przeszłości oraz spędzić niezapomniany urlop wśród życzliwych i uśmiechniętych ludzi.

Ateny – co warto zobaczyć, atrakcje turystyczne miasta

Symbolem Aten jest słynny Partenon, zlokalizowany na wzgórzu Akropol, który został wzniesiony w latach 447 - 432 p.n.e. Spędzając urlop w greckiej stolicy, nie można również zapomnieć o pozostałościach po świątyni Zeusa Olimpijskiego, która została wybudowana dzięki pomocy cesarza Hadriana w 131 r. n.e., po siedmiu wiekach prac nad jej powstaniem. Jednym z najważniejszych i najlepiej zachowanych zabytków jest także Erechtejon. Ze względu na ukształtowanie terenu świątynia posiada dwupoziomowy układ. Obiekt skonstruowano z trzech, połączonych ze sobą, brył. Budowla wywiera imponujące wrażenie na turystach, podążających śladami antycznej historii. Dużą popularnością cieszą się również Propyleje, zlokalizowane przy wejściu na Akropol. Jest to budynek bramy, wzniesionej na planie prostokąta, przez którą przechodzi droga do świętego miejsca. Budowa obiektu rozpoczęła się w 437 r. p.n.e., jednak prace zostały wstrzymane już po pięciu latach. Podczas pobytu w Atenach warto również zwrócić uwagę na świątynię Ateny Nike, usytuowaną na Akropolu, w pobliżu Propylejów. Obiekt pochodzi z V w. p.n.e. i stanowi najlepiej zachowaną świątynię jońską w mieście.

Wycieczka do Aten to także doskonała okazja do poznania greckiej tradycji oraz szczęśliwych i zadowolonych z życia mieszkańców kraju. Kameralne restauracyjki serwujące, rozpływające się w ustach, dania kuchni narodowej stwarzają doskonałą okazję do odpoczynku oraz rozmowy z tubylcami.

Ateny – kolebka greckiej kultury

Grecka stolica jest idealną destynacją dla osób pasjonujących się starożytną historią, które pragną przeżyć urlop pełen niezapomnianych przygód oraz bliżej zapoznać się ze wspaniałą i barwną kulturą państwa. Pobyt w Atenach na długo zapadnie w pamięć.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.