Sydney

Największym miastem w Australii jest Sydney, to zarazem stolica stanu Nowa Południowa Walia. Wody Pacyfiku cudownie obmywają jego obrzeża, a ciepły subtropikalny klimat zachęca do odwiedzenia tego miejsca w styczniu i lutym, są to bowiem najcieplejsze miesiące w tej części globu. Sydney bywa uważane za jedno z najpiękniejszych miast na całym świecie, a różnorodność przebywających tam ludzi pozwala zupełnie naturalnie poczuć się obywatelem ziemi. Różnica czasowa wynosi 8 godzin, o które koniecznie należy cofnąć zegarki. Najlepiej dotrzeć do Sydney na własną rękę - polując na tanie, ... a raczej tańsze loty (link) i zatrzymać się w przyzwoitym hotelu (link)

Z Sydney kojarzy się przede wszystkim słynna opera, projekt Duńczyka, której widok na tle połyskującej tafli wody zapada w pamięć. Znajduje się ona za Government House, a wejście do środka składa się z szerokich schodów. Opera przypomina żagle jachtów, które przecinają zatokę. Warto zobaczyć ją z różnych perspektyw. Jest niesamowicie oświetlona, co sprzyja wieczornemu spacerowaniu wokół budynku. Opera bywa nazywana „białym łabędziem Australii”, a w jej wnętrz odbywają się spektakle różnego rodzaju, znajduje się kino, restauracje, sklepy z pamiątkami. Może ona pomieścić nawet do kilku tysięcy osób. Co ciekawe to właśnie w oprze można znaleźć największe organy mechaniczne na świecie. Jest ona uznawana za jeden z cudów świata.

Będąc w Sydney warto także zobaczyć Królewski Ogród Botaniczny, dzielnicę nadmorską, czy plażę Mainly Beach. Zachwycić może również Sydney Harbour Bridge, Taronga Zoo, czy też Wildlife World. A to tylko nieliczne propozycje. Miasto to bowiem, położone na drugiej stronie świata zachwyca i sprawia, że chce się tam zostać na dłużej.

Komentarze

Widzą może Państwo z doświadczenia kiedy są najtańsze loty do Sydney i kiedy można/warto na nie polować?

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.