Barcelona

W północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, leży przepiękna Barcelona. To drugie co do wielkości miasto w kraju, które cechuje się przyjemnym klimatem śródziemnomorskim, który charakteryzuje się ciepłym i suchym latem oraz łagodną i wilgotną zimą. Najlepiej wybrać się do Barcelony wiosna lub jesienią, bowiem w sezonie tłok, upały i wyższe ceny mogą zniechęcić.

Symbolem tego niesamowitego miasta dla wielu ludzi jest Sagrada Familia (więcej ...). To Kościół Świętej Rodziny, który został zaprojektowany przez Gaudiego. Posiada on trzy fasady : Męki Pańskiej, Narodzenia Chrystusa oraz Chwały Bożej. Obecnie trwa jego budowa. Dwie pierwsze fasady są bliskie ukończenia. Cała świątynia będzie gotowa najprawdopodobniej w 2030 roku. Ta monumentalna bazylika posiada wydzielone miejsca, w których można nieco dowiedzieć się o świątyni oraz kryptę, w której urządzono muzeum Sagrada Familia. W krypcie znajduje się również grób Antonio Gaudiego. Wnętrze bazyliki zachwyca naturalne oświetlenie, mnogość detali oraz niesamowite kształty. Co ciekawe, kiedy budowa się zakończy wieże kościoła mają mierzyć 172 metry, co sprawiłoby, iż kościół ten zostałby największym na świecie.

Miejscem wartym odwiedzenia w Barcelonie jest niewątpliwie również najbardziej znany park miasta, czyli Park Guell. Znajduje się on w północno-centralnej części Barcelony - w dzielnicy El Carmel. Projektantem parku był Antonio Gaudi, a to, co w nim zadziwia i fascynuje to dziwaczne rzeźby, mozaiki i budowle. Jego budowa zaczęła się w 1900 roku, a od 1984 został on umieszczony na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Park ten przypomina nieco miejsce bajkowe. Zakrzywione ławki, czy też gigantyczne jaszczurki są powodem licznych odwiedzin. Można tu pospacerować oraz zachwycić się widokiem na Barcelonę.

Miasto to oferuje także takie atrakcje jak Casa Batlló, ulica Las Ramblas, L'Aquarium de Barcelona, Casa Milá, Park Güell, Parc de la Ciutadella, Barrio Gotico, czyli Dzielnica Gotycka, Magiczna Fontanna czy Muzeum Picassa. Jednak to dopiero początek wrażeń. Barcelona bowiem to miasto pełne niespodzianek i ciekawych miejsc.

Komentarze

Jeśli nie w najbliższe wakacje to na pewno w kolejne się tam wybiorę.

Sagrada jest mocno oblegana i chyba trochę przereklamowana dla zwykłego turysty, polecam za to Port i jego okolice, a potem zejść z La Rambli w prawo w małe uliczki.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.