Lizbona

Lizbona - co zobaczyć?

Pełna zabytków Lizbona zachwyca turystów swoim pięknem oraz atmosferą. Potężne zamki i klasztory, tętniące życiem ulice oraz spokojne i klimatyczne zakątki, skąd podziwiać można roztaczającą się panoramę miasta, sprawiają iż portugalska stolica odwiedzana jest przez osoby, pragnące odkryć tajemnice drzemiące w jej murach oraz poznać niezwykle bogatą kulturę.

Zabytki i atrakcje turystyczne Lizbony – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Lizbony można rozpocząć od wizyty w słynnym klasztorze Hieronimitów, który został wzniesiony w I poł. XVI w. Unikalna architektura obiektu łączy styl gotycki z renesansowym. Wewnątrz mieszczą się groby króla Manuela I oraz jego żony Marii Aragońskiej, a także króla Jana III i Katarzyny Habsburg. Przebywając w mieście, warto również wybrać się do klasztoru Karmelitów.

Podczas wycieczki po Lizbonie nie można również zapomnieć o okazałym Pomniku Odkryć Geograficznych, który przedstawia historyczny żaglowiec. Na jego dziobie widnieje postać księcia Henryka Żeglarza, a za nim sylwetki pozostałych portugalskich odkrywców jak np.: Vasco da Gamy, Luísa de Camões, Ferdynanda Magellana i innych. Przed pomnikiem znajduje się wspaniała mozaika w kształcie róży wiatrów z mapą świata i zaznaczonymi wyprawami żeglarzy portugalskich. Nieopodal, tuż przy rzece Tag, usytuowana jest wspaniała budowla Torre de Belém. Podczas spaceru po Lizbonie koniecznie należy również zawitać do najstarszej dzielnicy miasta, malowniczej Alfamy, która została wpisana na listę UNESCO. Dzięki położeniu na stromych skałach, dzielnica przetrwała trzęsienie ziemi w 1755 r. i nie uległa żadnym szkodom.

Lizbona – idealny kierunek na urlop

Portugalska stolica przyciąga zarówno bogatą kulturą oraz ilością zapierających dech w piersiach zabytków, jak i kameralnymi uliczkami Alfamy, gdzie można poczuć prawdziwie południowy klimat. Życzliwi ludzie, słońce i bogata historia miasta sprawią, iż wycieczka po Lizbonie dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.