Londyn

Londyn to miasto położone nad Tamizą, ulokowane w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii. To jedno z największych skupisk miejskich na świecie. To miejsce, gdzie charakterystyczne są opady deszczu, tworzące klimat tej aglomeracji. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, warto także odwiedzić Londyn, w czasie wyprzedaży, czyli w styczniu i właśnie w lipcu.

Charakterystycznym budynkiem dla Londynu jest słynna Wieża zegarowa - Big Ben, który jest neogotycka budowlą należąca do kompleksu Pałacu Westminsterskiego. Projektantem wieży był Charles Barry oraz jego asystent Augustus Pugin. Ma ona pond 96 metrów wysokości, tarcza zaś posiada średnicę o długości 7 metrów. Kiedyś nazwą Big Ben określano jedynie dzwon, dziś odnosi się ona do dzwonu, wieży i zegara. Warto wejść do jego wnętrza, pokonać 334 stopnie i zobaczyć niezwykły widok na całe miasto. Zegar jest niezwykle precyzyjny, choć zdarzały się mu już również opóźnienia. To miejsce jest esencją Londynu i jego etykietą.

Niezwykłą atrakcją jest także piękny wiktoriański most Tower Bridge, będący również symbolem tego miasta. To most wieżowy, często odwiedzany przez turystów, a to dzięki wspaniałej stalowej konstrukcji w stylu neogotyckim oraz potężnemu wymiarowi. Dwie wieże stanowią filary mostu. Został on zaprojektowany przez Horacego Jonesa. Choć początkowo zarząd zamku, który znajduje się nieopodal Tower Bridge był przeciwny wybudowaniu mostu, to jednak po złożeniu obietnicy iż będzie on harmonizował z twierdzą otrzymano zgodę. Dziś jest to miejsce szczególne, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Będąc w Londynie warto zwiedzić takie zabytki jak Pałac Buckingham British Museum, Science Museum, Opactwo Westministerskie Pałac Westministerki, London Eye, Regent Sreet oraz Oxfort Street Hyde Park, czy też Katedra Świętego Pawła. To niektóre z propozycji, bowiem miasto to posiada wiele niezwykłych miejsc oczekujących na odkrycie.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.