Mediolan

Mediolan - panorama miasta

Mediolan to przepiękna stolica Lombardii i zarazem najbogatsze miasto w całych Włoszech. Pełen atrakcji przyciąga ludzi z różnych zakątków świata. Mediolan znany jest przede wszystkim z tego, iż nazywany bywa on Światową Stolicą Mody. Odbywają się tu bowiem co roku słynne pokazy mody czyli Milan Fashion Week, a najdroższa ulica w mieście obfituje w butiki słynnych dyktatorów mody czyli między innymi Armaniego, Moschino, Valentino, Versace czy Prady.

Będąc w Mediolanie warto także zapoznać się z licznymi atrakcjami, które czekają tu na turystów. Jednym z nich jest niewątpliwie niesamowita kolekcja sztuki średniowiecznej, renesansowej oraz barokowej, która znajduje się w Pałacu Sforzów. Koniecznie trzeba odwiedzić także La Scalę, czyli najsłynniejszą operę świata, na której występowali najwięksi artyści wirtuozi.

W centrum miasta czeka zaś niezwykła Katedra Duomo, którą budowano ponad czterysta lat. Można zobaczyć jej dach i wnętrze. Budynek świątyni jest ogromny, bowiem stanowi on trzecią co do wielkości katedrę w całej Europie. To gotycka Katedra Mediolańska pw. Narodzin Świętej Marii z pięcionawowym wnętrzem, licznymi rzeźbami, pięknymi wieżyczkami i niesamowitymi witrażami.

W Mediolanie warto także zwiedzić Santa Marie delle Grazie - świątynię, w której znajduje się fresk Leonarda da Vinci „Ostatni Wieczerza” czy kościół Świętego Ambrożego - patrona miasta. Mediolan zachwyca architekturą, przepychem, blichtrem. Można tu odpocząć, zachwycić się, wyszaleć i rozmarzyć. Miasto to jest niezwykle fascynujące i gwarantuje wspaniałą przygodę.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.