Praga

Praga

Czeska stolica jest uznawana za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Przyciąga tysiące turystów każdego roku - zarówno z Europy, jak i całego świata. Nie powinno to dziwić, gdyż Praga jest miastem nie tylko wyjątkowo pięknym, ale także zapewniającym całą masę atrakcji turystycznych.

Stare Miasto Pragi pełne jest przepięknych zabytków zachwycających niepowtarzalną architekturą oraz świetnym, pełnym przytulności i niezapomnianym wręcz klimatem. Można tam także odwiedzić jedną z niezliczonych knajpek i kawiarenek, by chwilę odpocząć i nacieszyć się spokojną atmosferą miasta.

Most Karola jest także miejscem, którego nie sposób nie zobaczyć odwiedzając Pragę. Pojawia się na wszystkich widokówkach z miasta oraz zdjęciach turystów - i to nie bez powodu. Spacer po tym słynnym moście zapewnia całą masę wrażeń, wraz z niezwykle przepiękną panoramą miasta na czele. Miejsce uwielbiane zarówno przez miłośników spacerów, jak i fotografów - tych profesjonalnych, jak i amatorów.

Inne ciekawe miejsce i atrakcje w czeskiej stolicy, o których warto wspomniać to także między innymi kompleks zamkowy Hradczany. Rozciąga się on wzgórzu nad Wełtawą. Sam zamek to nie jedyna atrakcja zresztą - doskonałym odpoczynkiem będzie także odwiedzenie Ogrodów Królewskich zachwycających swą roślinnością.

Ci turyści, którym zależy zaś na niezapomnianych widokach z pewnością udać powinni się na Wzgórze Petrin. Znajduje się nam nim swoista kopia paryskiej Wieży Eiffla, na którą można wejść po 209 schodach. Wraz z wysokością samego wzgórza liczącego 327 metrów sprawia to, iż odwiedzający mogą liczyć na niepowtarzalny widok na całe miasto. Na górę dotrzeć można zarówno kolejką liniowo-terenową, jak i pieszo. To doskonała atrakcja także dla dzieci!

Dzielnica Żydowska Josefov to kolejne miejsce, które odwiedzane jest przez masę turystów, którzy zdecydowali się na urlop w Pradze. Leży ona dość centralnie, dlatego nie jest trudno trafić w to miejsce. Można odwiedzić tam liczne synagogi, żydowskie cmentarze oraz muzeum żydowskie. Doskonałe miejsce dla wszystkich tych, którzy interesują się historią oraz architekturą.

Czechy kojarzone są często z dobrym piwem oraz jedzeniem - i całkiem słusznie! Czeskie knedle i czeskie piwo - to rarytasy, których trzeba spróbować odwiedzając naszych południowych sąsiadów. Można to zrobić oczywiście także w Pradze - nie brakuje tam bowiem restauracji z typowym jedzeniem czeskim.